Radio-navn:
TILBAKE TIL.....INNENRIKS 2003    SISTE NYTT...INNENRIKS   UTENRIKS

Jobb-bytter i radiobransjen

- sommeren 2003



Her er oversikt over noen av de som har skiftet jobb i det siste eller som akkurat nå er i ferd med å skifte jobb i / til / fra radiobransjen.



RADIONYTT.NO - 28.08.03 - KYRRE DAHL
ANDERS HØGLUND slutter i P4 og går over til konkurrenten Kanal 4. Men han kommer ikke på lufta hos konkurrenten før utpå vårparten, fordi han har karantenetid på seks måneder. foto:p4

SVEIN TORE TYNNING BERGESTUEN forlater P4 og flaggskipet 17.30. Han begynner som programleder i TVNorge. foto:p4

ARNE SANDVIK forlater også P4 og flaggskipet 17.30. Han begynner som programleder i TVNorge, sammen med Bergestuen. foto:p4

NINA KRAUGERUD er ansatt som programleder i Kanal 4, der hun lede et debattprogram. Hun kommer fra Dagbladet, der hun jobbet som journalist.

LESLIE GOLDSACK er ansatt som programsjef i Kanal 4, der han får ansvaret for å bygge opp kanalens programprofil. Goldsack har tidligere arbeidet som redaksjonssjef i bl.a. Radio 1 og i TVInnlandet.

TRYGVE RØNNINGEN er ansatt som programsjef i P4 Radio Hele Norge, og overtar etter Otto Haug. Rønningen er mest kjent fra sine tv-programmer på TV2 og TV Norge.

TOM THORESEN er ansatt som direktør for det nye medietilsynet. Han er i dag direktør for Statens Medieforvaltning og blir nå sjef for det sammenslåtte tilsynet av tidligere Statens Medieforvaltning (SMF), Filmtilsynet og Eierskapstilsynet.

KRISTOFFER VANGEN er ansatt som ny programsjef i Radio 1, med spesiellt ansvar for imaging. Han har tidligere jobbet i Radio 1, men kommer nå fra The Voice i Danmark, der han arbeidet med imaging. Christel Higraff vil fortsette som programsjef, men vil få spesiellt ansvar for morgensendingen.

EDWARD A. DREYER er ansatt som co-redaktør i NRK Kringkasting. Stillingen er ny i NRK og er ment å være bindeleddet mellom NRK og det eksterne produksjonsmiljøet. Han har de siste tre årene drevet sitt eget produksjonsselskap, Christiania Film AS. (Foto: nrk.no)

PER ANDERS JOHANSEN er ansatt som nyhetsredaktør for NRK Dagsnytt etter Frode Rekve. Johansen har jobbet i NRK siden 1990, og har i det siste vært redaktør for Brennpunkt.

MORTEN AUESTAD er ansatt i P5 Ringerike. Han skal ha det daglige ansvaret med å selge radioreklame, ha kontakten med plateselskapene, samt utvikle nye programkonsept.

GEIR MALMNES er ansatt som teknisk sjef i Kanal 4. Han kommer fra stillingen som teknologisjef i NRK Telemark.

OVE SØGÅRD slutter som salgssjef i Radio 1 og går over i tilsvarende stilling i Kanal 4.

GISLE ALMAAS slutter i salgsavdelingen og følger med Ove Søgård til Kanal 4, der han blir senior account manager.


KJENNER DU NOEN SOM AKKURAT HAR BYTTET JOBB ELLER SKAL BYTTE JOBB?

Vi vil gjerne høre om alle som skifter jobb i radiobransjen, både de store og de små.

Klikk her for å sende oss en mail

 Radionavn

  • Radionytt.no vil gjerne vite om alle som begynner og slutter, uansett hvor liten jobben eller radiostasjonen er.
    Klikk her for å sende mail

  •  Søk i radionytt.no


    powered by FreeFind

     Nyhetsbrev

    Hold deg oppdatert!

    Info og påmelding