Nå kan du få femten prosent rabatt på en ny digitalradio, om du samtidig leverer inn din gamle FM-radio. Tilbudet gjelder i Elkjøp-butikker og varer frem til den 28. august.
- Vi vil gjerne være ledende på bred front innen forbruker-elektronikk, og digital radio er intet unntak, sier assisterende salgssjef Espen Bakken i Elkjøp Norge. Han ser at kombinasjonsprodukter med mottak av FM, DAB og internett-radio øker i salg, og anbefaler gjerne denne typen radio til sine kunder, som erstatning for den klassiske FM-radioen.
Digitale radioprodukter har lenge vært i salg i Norge, og de aller fleste nordmenn kan i dag lytte til digital radio via internett, DAB digitalradio eller det digitale TV-nettet. I forbindelse med radiobransjens kampanje ”Ja! til radio” merker nå mange butikker digitale radioprodukter med ”Ja! til radio”-logoen for å gjøre det enklere å velge et digitalt produkt. Elkjøp tilbyr nå også rabatt til de som vil bytte inn sin gamle FM-radio i ett nytt, digitalt apparat. Den gamle radioen behøver ikke fungere.
Radioene som leveres inn til Elkjøp skal videresendes til resirkulering. I Norge har vi et godt utbygget system for gjenvinning, og mellom 80 og 90 prosent av hvert elektronikkprodukt som kommer til resirkulering, kan gjenbrukes i nye produkter*.
-Vi gleder oss selvsagt over denne innbyttekampanjen. Alle medier digitaliseres nå på den ene eller den andre måten, vi synes derfor det er naturlig at også radiokjøpere oppfordres til å velge digitalt. At forbrukerne i tillegg får anledning til å levere inn kasserte apparater er et stort pluss for miljøet, sier Ole Jørgen Torvmark, daglig leder i Digitalradio Norge.
Radionytt.no samler ikke inn informasjon, med unntak av nyhetsbrev som krever aktiv innmelding, se nedenfor. Radionytt.no bruker
imidlertid tredjeparts annonsører som kan legge igjen en cookie på din datamaskin. Vi har bevisst valgt bort personifisert reklame. Kontakt