Radionytt.no - 04.06.2026 - Kyrre Dahl
Bauer tjener penger på radio og lyd. De har nylig levert et årsresultat som er 13 % bedre enn året før.
Kristoffer Vangen. Foto: Bauer Media
Bauer Media AS har levert et årsresultat for 2025 på 11,7 millioner kroner for 2025. Det er en økning på nær 13 prosent fra året før. Driftsresultatet økte fra 8,0 til 10,4 millioner kroner.
De samlede driftsinntektene var stabile på 240,9 millioner kroner. Samtidig ble driftskostnadene redusert med 2,6 millioner kroner og egenkapitalen vokste fra 22,9 til 34,5 millioner kroner. Dette kommer fram av tall som Bauer Media har offentliggjort.
– Vi ser nå effekten av investeringene vi har gjort, særlig innen digital distribusjon og lydprodukter, sier ansvarlig redaktør Kristoffer Vangen.
Med overskudd etter flere år med investeringer trapper Bauer Media opp satsingen på digital lyd. - Målet er å styrke norske, redaktørstyrte medier i konkurransen med internasjonale aktører, sier Vangen og fortsetter:
– Vi konkurrerer ikke bare med andre radiokanaler, men med globale aktører som tar stadig større plass i lydmarkedet. Det gjør at vi må tenke nytt både om innhold, distribusjon og brukeropplevelse, sier redaktøren.
Den digitale lyttingen øker, og en større andel av inntektene kommer fra digitale flater. Lytternes forventninger endrer seg i takt med det.
- Lytterne forventer å finne innholdet vårt der de er, når det passer dem. Det stiller høyere krav til hvordan vi utvikler og distribuerer innhold, sier Vangen.
Senere i år lanserer Bauer Media strømmetjenesten Rayo offisielt i Norge. Plattformen samler radio, podkast, musikk og lydbøker i én tjeneste, heter det i pressemeldingen.
-
Annonse