|
|
|
|
Starter opp uten publikum
Oppstarten av Språksnakk på NRK P2, med Klaus Sonstad, blir ikke helt som planlagt
Mer om NRK
Klaus Sonstad. Foto: Martin Johan Eggan/NRK
|
|
RADIONYTTT.NO - 07.01.21 - Kyrre Dahl
|
"Språksnakk" er NRK P2s nye kunnskapsprogram om språk, som har premiere søndag. Programmet skulle etter planen sendes fra Litteraturhuset i Trondheim, med publikum. Slik blir det ikke.
- Vi gjør opptak i studio på Tyholt uten publikum, i første omgang ut februar. Det forteller kommunikasjonsrådgiver Andreas Framnes i NRK. Bakgrunnen er de nye smitteverntiltakene myndighetene har innført på grunn av koronapandemien.
- Vi bruker et stort studio slik at det er mulig å ha to meter mellom hver av paneldeltagerne, forteller Framnes til radionytt.no. "Språksnakk" har premiere søndag 10. januar kl. 12.03 i NRK P2 og i NRK Radio.
Klaus Sonstad skal lede et panel bestående av både språkforskere og andre gjester med hjerte for språk og språkutvikling. Der skal de sammen skal diskutere, reflektere og underholde om diksjoner, fraseringer og tegnsetting - perfekt for deg som er opptatt av et levende og godt språk, melder NRK om programmet.
Språksnakk erstatter bautaen «Språkteigen», som har underholdt språkinteresserte lyttere siden 1993. Les mer på Nytt språkprogram på P2
Mer om NRK finner du >> her <<
Kommenter gjerne denne saken på vår: Facebook-side
Vil du lytte til NRK Radio?: HØR NRK VIA LYTTE.NO Ekstern lenke
|
| e
|
|
|
SISTE NYTT FRA RADIONYTT.NO:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|